Turunç Premium

Ege’nin en güzel koylarından biri olan Turunç’ta yer alan; Marmaris merkeze 22 km ve Dalaman Havalimanı’na 120 km mesafede konumlanan Turunç Premium otelimiz 2015 yılında inşa edilmiştir. 5 yıldızlı her şey dahil tesisimizde standart oda tiplerinden oluşan toplam 213 oda bulunmaktadır. Engelliler için özel odalar mevcuttur.

TURUNÇ PREMIUM; özenli ve profesyonel kadrosu ile sessiz, sakin bir ortam, şehir gürültüsünden uzakta rahat ve huzur veren bir atmosfer. Kaliteli hizmeti, lezzetli ve çeşitli yemek seçenekleri, titiz temizliği ile tatilinizin unutulmaz olacağının garantisidir.

Sevgililer gününe özel

11.02.2022/16.02.2022 tarihleri arasında

  • Sevgililer Günü akşam yemeği kişi başı 300 TL ( alkolsüz içecek & 2 kadeh şarap dahil )
  • 1 gece çift kişi konaklama akşam yemeği, kahvaltı dahil 1.000 TL
  • Uzun konaklamlarda %10 indirim
  • Canlı keman dinletisi
  • 2 gün ve üzeri konaklamalarda ekstra %10 indirim

Deniz veya Orman Manzaralı  30 m2 oda
1 çift kişilik + 1 Tek kişilik Yatak

Panoromik deniz manzaralı, 37 m2 oda
1 çift kişilik yatak

Jakuzili, Deniz Manzaralı 35 m2 oda
1 çift kişilik yatak

Restaurant & Barlar

“Şeflerimizin sizin için özel hazırladığı muhteşem lezzetleri açık büfe olarak sunuyoruz. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemekleri farklı tatları ve bol çeşitleriyle, Turunç’un muhteşem doğası ve temiz havası eşliğinde bir lezzet şölenine dönüşüyor. Ara öğünler için pide, gözleme, fastfood, salata ve çorba seçenekleriyle hizmetinizde. Dilerseniz A’la Carte restaurantımızda hem yerel hem dünya tatlarına doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kış sezonunda tesisimizin belirlediği kapasiteye kadar set menü ve A’la carte olarak, belirli kapasitenin üzerinde Açık büfe olarak siz değerli misafirlerimizin hizmetindeyiz.”

Sevgililer günü nedir?

Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi’nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır. Bu sebeple bazı toplumlarda “Aziz Valentin Günü” (İngilizce: St. Valentine’s Day) olarak bilinir. Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır.

Günümüzde Sevgililer Günü
14 Şubat, 1800 yıllarda Amerikalı Esther Howland’ın ilk Sevgililer Günü kartını yollamasından bu yana çok sayıda insanın kutladığı toplumsal bir olay olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak olayın ticari yönü çok fazla önem kazanmış, sevgililer günü tüm dünyada ticaretin canlandığı bir dönem haline gelmiştir.

Sevgililer günü adetleri

  • Sevgililer günündeki en yaygın uygulama eşe ya da sevgiliye verilen karttır. Bu kartlara sevgi mesajları, aşk şiirleri vs. yazılır.
  • Özellikle batı medeniyetlerinde, sevgilisi olmayanlar hoşlandıkları kişilere kart gönderir. Alıcı kişi, içinde genellikle “Sevgilim olur musun?” yazan bu imzasız kartın kimden geldiğini bulmaya çalışır.
  • Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen, karşı tarafa sevgilerini anlatan hediyeler verir. Bu hediyelerin başında çiçekler ve çikolata gelir.
  • Sevgililer Gününü çiftler genellikle baş başa geçirirler. Baş başa gidilen romantik bir yemek ya da evde hazırlanan romantik bir sofra en yaygın kutlamalardandır.
  • Bunların yanı sıra, Sevgililer Günü çok sayıda evlenme teklifinin de gerçekleştiği bir gündür.
+90 252 476 70 25