Ara tatile özel fırsatlar Turunç Premium Otel’de

Muğlanın Marmaris İlçesi’ne bağlı Turunç’ta bulunan Turunç Premium Otel’de harika bir ara tatil sizleri bekliyor. Okulların kapanmasıyla beraber, ara tatil heyecanı başladı. Aileler çocuklarını okullarına daha iyi konsantre olabilmeleri için tatil planları yapıyor. Ara tatilde hem uygun fiyatlı hem de dinlenebilecek 5 yıldızlı otelleri araştırıyorlar.

Marmaris’te 5 yıldızlı oteller arasında fark yaratan Turunç Otel tam size göre. Avantajlı fiyatları ve ödemede taksit imkânlarıyla hayalinizdeki ara tatili kaçırmayın. Sıcak havuz  ve SPA imkânlarıyla hayalinizdeki tatil bir telefon uzağınızda.

Yarıyıl (Sömestir) tatili nedir?
Sömestir tatili diğer adıyla yarıyıl tatili, akademik yılın birinci döneminin ardından okullarda eğitim-öğretime verilen ara. Çoğunlukla şubat ayına denk geldiği için şubat tatili ve genellikle 15 günlük bir tatil olduğu için özellikle çocuklar tarafından 15 tatil olarak da adlandırılır. Öğrenciler, öğretmenler ve okulların idari personeli bu dönemi dinlenerek ve akademik yılın ikinci dönemine hazırlık yaparak geçirirler. Birinci dönemin sonunda, sömestr tatili başlamadan önce öğrenciler yarıyıl karnelerini alırlar.

Okullar ne zaman tatil oluyor? 15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili için geri sayım başladı..

Sömestr tatili olarakta bilinen 15 tatilin ne zaman başlayacağı öğrenciler kadar velileri de yakından ilgilendiriyor. Ocak ayına girilmesiyle birlikte, öğrenci ve veliler okulların tatil olacağı zamanı bekliyor. Öğrenciler yarıyıl tatilinde aileri ile birlikte vakit geçirmek, Aileler ise ara tatilde çocuklarıyla birlikte, vakit geçirmek tatil yapmak istiyor. Tam bu noktada, Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 eğitim öğretim yılı takvim bilgileri sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. 15 tatil için geri sayım devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yayımladığı 2022-2023 eğitim öğretim yılı takvim bilgileri üzerinden detaylı bilgi edinilebiliyor. Peki, okullarda 15 tatil ne zaman? İşte, sömestr tatili hakkında detaylı bilgiler

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN?

2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci dönemi 22 Ocak 2022 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili ise 23 Ocak başlayıp 3 Şubat 2023 Cuma tamamlanacak.

BİRİNCİ BİRİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

Öğrenciler birinci dönemdeki 1 haftalık ara tatili 14-18 Kasım 2022’de yapacak.

İKİNCİ İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

Öğrenciler ikinci dönemdeki 1 haftalık ara tatili ise 17-20 Nisan 2023’de yapacak.

Whatsapp
Web Tasarım

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Gizlilik Politikası

Anladım