Check-in

Check-out

Number of Adults

Number of children

Welcome to Turunc Resort Hotel 5 star holiday with all inclusive concept

Otelimiz, Ege ve Akdeniz’in buluştuğu, Marmaris Bozburun yarımadasında, etrafı çam ormanlarıyla kaplı yüksek tepelerle çevrili eşsiz koyuyla dillere destan Turunç beldesinde. Burada güneşin parlayan yüzü ve efil efil esen meltem rüzgarları tatilinize hep eşlik ediyor. 5 Yıldızlı tesisimizde eşsiz bir tatil geçirebilmeniz için her şey dahil konseptini uyguluyoruz. Mavi bayraklı, berrak ve dalgasız özel plajımızda yüzmeye doyamayacaksınız. Çocuk ve yetişkin yüzme havuzlarımız keyifli saatler geçirmeniz için tasarlandı. Gün boyu süren aktiviteler unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlayacak. Çocuk Kulübümüzün uzman personeli, küçük misafirlerimizle etkinlikler yaparken, siz de tatilinizin keyfine varacaksınız. Tüm ekibimizle sizi en güzel şekilde ağırlamak için biz hazırız. Turunç Resort Hotel Marmaris’e 20 km, Dalaman Havalimanına 120 km uzaklıktadır.

Turunc Resort Hotel
OUR ROOMS show all of them
Turunc Resort Hotel

Facilities

Turunc Resort Hotel

get to know us better

Our location Our hotel is in the legendary town of Turunc, on the Marmaris Bozburun peninsula, where the Aegean and the Mediterranean meet, with its unique bay surrounded by high hills covered with pine forests.

Our facility We apply the all-inclusive concept so that you can have a unique holiday in our 5-star facility. You won't be able to get enough of swimming at our blue flagged, clear and wave-free private beach.

Atmosphere Çocuk ve yetişkin yüzme havuzlarımız keyifli saatler geçirmeniz için tasarlandı. Gün boyu süren aktiviteler unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlayacak.

Service While the expert staff of our Kids Club are doing activities with our little guests, you will enjoy your holiday. We are ready to welcome you in the best way with our entire team.

Web design

Cookies are used on this website in order to improve the user experience and ensure the efficient operation of the website. Privacy Policy