Trekking sevdalılarını, baharın habercisi yeşil doğanın, güneş ve denizle buluştuğu Marmaris-Turunç’a davet ediyoruz. Sizi, bölgenin incisi Turunç Premium Otelde, gün boyu Karia rotaları üzerinde, akşam da sohbet, gezi-slayt, dost meclisi gitar ortamında misafir etmek istiyoruz.

31 Mart–3 Nisan
14-17 Nisan (Sömestre Tatili)
21-24 Nisan

Buluşma noktamız Turunç Premium Oteldir. Rezervasyon için otelimiz (0 252 476 70 25) ile irtibat kurup, trekking turunç katılacağınızı not aldırarak kayıt yaptırabilirsiniz. Yürüyüşe başlangıç ve bitiş noktalarından otele transfer, sabah ve akşam yemekleri, öğlen kumanyası otel ücretinin içindedir. Kampanya dahilinde, bir günlük, iki kişi, 1.200 tl; tek kişi 800 tl. Kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness ücretsiz, masaj ekstradır.
Bilgi için rehberimiz Özgür Özen’i (0532 724 22 06) arayabilir, yürüyüş, ulaşım ve programla ilgili bilgi alabilirsiniz. Bu bir Turunç Premium Otel – Özgür Rota Turizm (Türsab 12269) organizasyonudur.

1.GÜN (2022 PERŞEMBE): KUMLUBÜK-AMOS STELİ-AMOS-TURUNÇ-İÇMELER

Otelimizde alacağımız ekstra kahvaltı sonrası, odalarımıza yerleşiyoruz. Saat 10.00 da otelden araçla ayrılıyoruz. Yürüyüş esnasında antik Amos Kentini, Kumlubük’ü, Amos Steli’ni, Marmaris panorama, Cennet ve Keçi adalarını, İçmeler’i göreceğiz. Bu gün inişli çıkışlı yürüyüş mesafemiz 16 km. Sonrasında araçla otele dönüyoruz. (Yol yorgunu olan, ilk 8 km den sonra otel yakınında yürüyüşü bırakabilir)
Akşam yemeği sonrasında rehberimizin ve sizlerin deneyimlerini paylaşacağı gezi sohbetine katılabilirsiniz. (Ağrı Dağı, Niğde Aladağlar üzerine)

2.GÜN (2022 CUMA): EMECİK-ÇAKAL

Sabah kahvaltımızın ardından saat 09.00 hareketle Datça yarımadasında Emecik Köyüne gidiyoruz. Gökova Körfezine doğru deniz manzaraları, taş patikalar, ıssız koylar göreceğiz. İnişli çıkışlı, keyifli bir rota ile 18 km yürüyeceğiz. (rota tek parça, arada erken çıkış yok) Sonrasında otele dönüyoruz.
Akşam yemeği sonrasında rehberimizin ve sizlerin deneyimlerini paylaşacağı gezi sohbetine katılabilirsiniz. (Karadeniz, Gürcistan üzerine)

3.GÜN (2022 C.TESİ): SELİMİYE-BOZBURUN-LORYMA

Sabah kahvaltımızın ardından saat 09.00 hareketle Selimiye gidiyoruz. Yürüyüş esnasında Selimiye, Gemecitdüzü, Kelmusa Marı, Bozburun, Darboğaz ve Loryma’yı göreceğiz. İnişli çıkışlı, keyifli bir rota ile 18 km yürüyeceğiz. Sonrasında otele dönüyoruz. (ilk 10 km den sonra Bozburun’da yürüyüşü bırakabilir)

Akşam yemeği sonrasında rehberimizin ve sizlerin deneyimlerini paylaşacağı gezi sohbetine katılabilirsiniz. (Karia Yolu, Likya Yolu üzerine)

4.GÜN (2022 PAZAR): TAŞLICA-SÖĞÜT-BOZBURUN

Sabah kahvaltımızın ardından saat 09.00 hareketle Taşlıca’ya gidiyoruz. Yürüyüş esnasında doğal yapısını bozmayan Söğüt’e bağlı sahil kasabalarını, Thyssanous’u göreceğiz. İnişli çıkışlı, keyifli bir rota ile 18 km yürüyeceğiz. Sonrasında otele dönüyoruz.
Akşam yemeği sonrasında rehberimizin ve sizlerin deneyimlerini paylaşacağı gezi sohbetine katılabilirsiniz. (Karia Yolu, Likya Yolu üzerine)

Ve bir başka Turunç Premium – Özgür Rota Turizm Trekking şenliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • 5 Yıldızlı Turunç Premium Hotelde Konaklama
  • Sabah Kahvaltısı
  • Öğlen kumanyası
  • Akşam Yemeği
  • Kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna, fitness
  • Rehberlik
  • Seyahat Sigortası
  • Trekking Transferleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Ulaşım Ücreti
  • Müze & Ören yeri girişleri

YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN GELECEK GRUPLARA ÖZEL PROGRAMLAR HAZIRLAYABİLİRİZ. DALAMAN VE BODRUM HAVAALANI VEYA MARMARİS TERMİNAL KARŞILAMA İÇİN OTEL DIŞI AKTİVİTE SORUMLUMUZ ÖZGÜR ÖZEN (0 532 724 22 06) İLE İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ.

Trekking doğada, genelde gruplar halinde yapılan, bir noktadan diğer bir noktaya varmak amaçlı yapılan, hafif tempolu sportif yürüyüşlerdir. Yürüyüş için uygun ekipman, su ve yeterli gıda alınarak, belirli saatlerde mola verilir ve güzergaha göre toplamda oldukça zorlu iniş, tırmanış ve yürüyüşler gerçekleştirilir.

Trekking, İngilizce trek kelimesi ve -ing ekinden üretilmiş bir kelimedir. Türkçede kullanımı yaygın olmakla beraber, bu kelime yerine doğa yürüyüşü kavramı da kullanılır.

Trekkingin planlaması
Trekking her mevsimde yapılabilir ancak hava ve ortam şartlarına, uzunluğuna ve zorluk derecesine göre gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. Trekking parkurları birkaç saat sürebileceği gibi birkaç hafta hatta ay da sürebilir. Teknik bir nüans olarak doğa yürüyüşünün günübirlik şekline hiking denir.

Başlangıçta doğasever insanların, doğal güzellikleri yaşamak ve doğada bulunmak amaçlı gerçekleştirdikleri kişisel veya arkadaş çevresi etkinlikleri olarak başlayan trekking, günümüzde alternatif turizm çatısı altında giderek ekonomik boyut kazanmış ve büyümüştür. Bugün trekking, genelde şehrin stresinden kurtulmak isteyenlerin, hafta sonu günübirlik şehre yakın parkurlarda ya da yabancı ülkelerde haftalık turlar şeklinde, profesyonel bir rehber eşliğinde gerçekleştirdikleri bir spor durumundadır.

Doğa yürüyüşlerinin insanın vücut ve ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğu uzmanlarca kabul edilmektedir. Yüksek kondisyon veya teknik istemiyor oluşu, sakatlanma vb. risklerinin çok düşük seviyelerde seyretmesi, maliyetinin az olması gibi nedenlerle kitlelerin yoğun ilgi gösterdiği doğa sporlarındandır. Ayrıca doğa yürüyüşlerinin yaşam doyumu üzerinde olumlu etkileri olduğuna dair iddialar vardır.

Whatsapp
Web Tasarım

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Gizlilik Politikası

Anladım