Selimiye

Doğal güzelliğiyle ünlü Selimiye , Marmaris’e yaklaşık 40 km uzaklıkta yer alan mavilikler içinde küçük bir balıkçı kasabasıdır. Ziyaretçilerine huzuru, doğayı ve mavi ile yeşilin çeşit çeşit tonlarını büyüleyici bir şekilde sunan; son yıllarda Türkiye’nin en gözde tatil noktalarından biridir. Ulaşım zorluğu sebebiyle uzun seneler doğal halini korumuştur. Bizans dönemindeki ismi Losta olan Selimiye Köyü’ne gelen misafirler düzenlenen tekne turları ile çevre koyları da keşfetme imkânı da bulabilmektedir. Yat turizmi gelişmiştir. Çam balı ve badem ağaçlarıyla meşhur olan köy, birbirinden lezzetli yemekleri ile ve sahil boyunca yer alan restaurantları ile ziyaretçilerine çok çeşitli seçenekler sunmaktadır. Ege Bölgesi’nin en büyüleyici tatil rotalarından olan Selimiye Köyü, yaz aylarında yoğunluk yaşarken , bahar mevsiminde dinlenmek isteyenlere vereceğim huzur ile oldukça cezbedicidir. Buruncuk mevkiinde tertemiz bir denizde yüzmeye doyulmaz. Korsan Kayalıkları, Aşk Adası, Manastırlı Ada, Arap Koyu, Emel Sayın Koyu teknelerin sık uğradığı tatil noktalarıdır. Hemen arkasındaki koy olan Sığ Liman arabanızla gidebileceğiniz ve keşfetmekten keyif alacağınız bir koydur. Bozburun yarımadasında yer alan köyün halkı için balıkçılık genel bir geçim kaynağıdır.Selimiye Köyü , Girit kökenli olan Türklerin yerleşmiş olduğu bir köy olsa da kültür bakımından Türkmen yörük özellikleri hakimdir. Marmaris otobüs terminalinden minibüslerle 40 dkda köye ulaşılıyor. Ayrıca Bozburun’a giden araçlar da köyden geçiyor . Arabasıyla gelen ziyaretçiler , Marmaris’ten Datça tarafına giderken, 25 km sonraki kavşaktan Orhaniye , Bozburun yönüne giderek Selimiye Köyü’ne ulaşabilir. En yakın havalimanı , 140 km uzaklıktaki Dalaman Havaalanı’dır.

Turunç Resort Otel

Otelimiz, Ege ve Akdeniz’in buluştuğu, Marmaris Bozburun yarımadasında, etrafı çam ormanlarıyla kaplı yüksek tepelerle çevrili eşsiz koyuyla dillere destan Turunç beldesindedir. 5 Yıldızlı tesisimizde eşsiz bir tatil geçirebilmeniz için her şey dahil konseptini uyguluyoruz. Mavi bayraklı, berrak ve dalgasız özel plajımızda yüzmeye doyamayacaksınız.

Turunç Premium Otel

Ege’nin en güzel koylarından biri olan Turunç’ta yer alan; Marmaris merkeze 22 km ve Dalaman Havalimanı’na 120 km mesafede konumlanan Turunç Premium otelimiz 2015 yılında inşa edilmiştir. 5 yıldızlı her şey dahil tesisimizde standart oda tiplerinden oluşan toplam 213 oda bulunmaktadır. Engelliler için özel odalar mevcuttur.

Call Now Button