Turunç
Turunç, Ege’nin Akdeniz’ e kavuştuğu bölgede, Türkiye’nin güneybatı ucundaki Bozburun Yarımadası’nın kuzey doğusunda küçük bir beldedir. Güney Ege’nin irili ufaklı adacıklar, fiyortlarla bezenmiş, yamaçları sandal ağaçları, zeytinlikler ve çam ormanlarının yeşil dokusuyla örtülü nefes kesici coğrafyasının en güzel koylarından biri olarak tanınıyor.

Batıda 920 metrelik Palamut Tepesi, güneybatıda 817 metrelik Eren, güneyde ve kuzeydeki 350 şer metrelik Yumru ve Mersinli Tepelerinin oluşturduğu havza doğuda Ege Denizi’ nin nefes kesici güzellikteki manzarasına açılıyor ve aşağıda, kapalı bir yay formunda Turunç Koyu’ nu oluşturuyor. Marmaris Körfezi girişindeki Keçi adası, Aksaz Körfezi, Yılancık Adası, Ekincik Koyu, Dalyan Deltası ve İztuzu Plajını izleyip Göcek’ ten Fethiye’ ye ulaşan kıyı şeridinin koy ve burunları ile arkalarındaki Gölgeli Dağların uzantıları, Turunç tepelerinden izlenebilen bu muhteşem manzaranın öğeleri.

Marmaris Körfezi’nin dışında, açık denize bakan ilk koy oluyor Turunç. Karayoluyla 9 km uzaklıktaki İçmeler’ e ve 19 km uzaklıktaki Marmaris merkezine ulaşım, düzenli şekilde karşılıklı sefer yapan minibüs ve dolmuş tekneleriyle sağlanıyor. Dalaman Havalimanı 120 km, Bodrum Havalimanı 170 km.

Marmaris’ten Ulaşım

Özel arabanızla 25, minibüsle 35 veya -genelde piyade tipi- dolmuş tekneleriyle  45 dakikada ulaşıyorsunuz Turunç’ tan Marmaris’ e. Tekneyle ulaşım, ulaşımın ötesinde son derece keyifli/ekonomik bir tekne gezisi niteliğinde. Hiç olmazsa bir kez denemenizde yarar var

Whatsapp
Web Tasarım

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Gizlilik Politikası

Anladım